ZAMYKANIE NACZYNEK
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

 

Zamykanie rozszerzonych naczynek IPL

 

E-light opatentowana technologia, do skutecznego i bezinwazyjnego zamykania rozszerzonych naczynek i zmniejszania rumienia. E-light to połączenie Intensywnego Pulsującego Światła z radiofrekfencją. Emitowana energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Ilość zabiegów zależy od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

 

Jak długo należy czekać między zabiegami, ile należy wykonać?

W celi zamknięcia widocznych naczynek krwionośnych należy wykonać od 2 – 5 zabiegów w okresie kilku miesięcy. Zmiany naczyniowe wymagają indywidualnego podejścia, w związku, z czym, kompletne informacje oraz ilość potrzebnych zabiegów podawane po konsultacji z kosmetyczką.

 

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie pieczenia oraz ukłuć, związanych z działaniem wiązek światła. Każda osoba posiada indywidualny próg czucia bólu. W zależności od wspominanego progu spotkacie się Państwo z różnymi opiniami. Najczęściej wykonywany „strzał” w trakcie zbiegu porównywany jest do „przykładania ciepłej igiełki do skóry”.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów ?

                        zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy

                        zespół znamion dysplastycznych opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)

                        ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym trądzik różowaty, bielactwo w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi

                        przebyte i czynne nowotwory skóry

                        terapia antybiotykowa w przeciągu ostatnich 4 tygodni

                        leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 2 miesięcy

                        stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym (np. antybiotyków z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół, takich jak dziurawiec czy nagietek)

                        leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy

                        leki nasercowe oraz na nadciśnienie

                        ciąża i karmienie piersią

                        tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu

                        epilepsja

                        w ciągu ostatnich 6 tygodni nadwrażliwość skóry na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)

                        skłonność do powstawania przebarwień (zwiększona w przypadku stosowania leków hormonalnych, np. środków antykoncepcyjnych),

                        aktywne implanty, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa

                        spożywanie alkoholu (24h przed zabiegiem)