Masaż czekoladowy
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

MASAŻ CZEKOLADOWY

Masaż czekoladowy należy do zabiegów działających zbawiennie na ciało i psychikę człowieka. Opiera się na technikach masażu klasycznego, a jego działanie jest wzmocnione dwoma preparatami używanymi jednocześnie podczas zabiegu. Są nimi: krem z czekolady oraz czekoladowy olejek do masażu. Ulegają one całkowitemu wchłonięciu przez skórę i dzięki temu zaraz po zabiegu można założyć ubranie bez obawy, że ulegnie ono zabrudzeniu.

Masaż czekoladowy wykorzystuje cenne właściwości ziaren kakaowca, które działają regenerująco, odżywczo i poprawiają mikrokrążenie skóry. Wspaniały czekoladowy zapach towarzyszący masażowi pobudza produkcję hormonów szczęścia (endorfin), daje uczucie relaksu, odprężenia i poprawy samopoczucia. Skóra po zabiegu pachnie czekoladą, jest nawilżona, miękka i aksamitna w dotyku.

Krem czekoladowy zawiera naturalne antyoksydanty i polifenole. Działa upiększająco, bo ziarna kakaowca zawierają flawonoidy, które neutralizują przyspieszające starzenie wolne rodniki. Obfituje w żelazo, magnez, cynk, wapń oraz kofeinę czyli substancje pobudzające krążenie krwi w skórze, zmniejszające obrzęki i przyspieszające spalanie tłuszczu.

Istotnym elementem jest relaks. Zabieg pomaga usunąć z ciała nadmiar wody i toksyn, silnie nawilża, ujędrnia a mięśnie i nerwy odprężają się. Czekoladowy olejek do masażu zawiera phenylethylaminę zwaną inaczej "czekoladową amfetaminą”. Działa odmładzająco, silnie drenuje, skutecznie uspokaja, wycisza, łagodzi napięcia i stres....

Polecamy masaż czekoladowy zawsze, ponieważ nie tylko poprawia nastrój i odmładza skórę, ale jest również znakomitym zabiegiem profilaktycznym przeciw cellulitowi.