Karboksyterapia
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

Karboksyterapia

 

 

 

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę.Terapia została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Metoda ta jest bardzo mało inwazyjna i bezpieczna. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na podanie CO2 jest stymulacja kolagenu. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Karboksyterapię charakteryzuje udowodnione klinicznie działanie w redukcji cellulitu na poziomie 89%. Podskórne lub śródskórne iniekcje CO2 prowadzą do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Powoduje to rozluźnienie struktury zwłóknień oraz zwiększa przepływy kapilarne i usprawnia przepływy limfatyczne. Zastosowanie karboksyterapii pozwala osiągnąć spektakularne efekty we wszystkich stadiach (I-IV) zaawansowania cellulitu.

Iniekcja dwutlenku węgla zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w miejscu poddanemu leczeniu. Kolejną istotną kwestią jest wyjątkowa wrażliwość komórek tłuszczowych na CO2. Wprowadzenie gazu w tkankę tłuszczową powoduje jego częściową przemianę w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Większe ukrwienie poprawia drenaż limfatyczny oraz metabolizm, a w efekcie prowadzi do wydalania uwolnionego tłuszczu. Mniejsza ilość komórek tłuszczowych oraz odnowienie skóry i zwiększona produkcja kolagenu prowadzi do poprawy estetyki i redukcji efektu „skórki pomarańczowej”.

 

 

 

Wskazania do zabiegu:

      tzw. „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolicy

     zaburzenia krążenia - tzw. "zimne ręce, zimne stopy"

     cellulit

     rewitalizacja skóry (odmłodzenie)

     miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej

     wspomaganie terapii dietetycznych

     zwiotczenie skóry związane z wiekiem

    zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie

 

Przeciwwskazania:

     ciąża

     terapia inhibitorami 

     choroba nowotworowa

     ciężkie choroby serca i płuc

     stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej

 

 

Zabieg wykonywany jest w seriach.

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

Cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, otyłość : wskazana ilość zabiegów to od 6 do 12, częstotliwość: 1 – 2 razy w tygodniu.

Zmarszczki, wiotkość skóry : wskazana ilość zabiegów min. 6 zabiegów, częstotliwość co 2 tyg. 

Wypadanie włosów : wskazana ilość zabiegów to 10 – 12, częstotliwość co 2 tyg.

Rozstępy i blizny: wskazana ilość zabiegów to 4 – 6, częstotliwość co 2 tyg.

 

Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.